Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA

Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.

MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice je 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila je 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA

Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica je kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek. Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.

POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI

SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN MLEKA

JEDILNIK

10.5 2021

11.5.2021

12.5.2021

13.5. 2021

14.5. 2021

DOP. MALICA Koruzni kruh, tamar namaz, čaj Beli kruh, suha salama, kisle kumarice, čaj Črni kruh, evrokrem, čaj Ocvrta jajca, črni kruh, čaj Polnozrnati rogljiček, karamelno mleko, sadje
  »SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN ZELENJAVE«hruška«     »SHEMA ŠOLSKEGA MLEKA
KOSILO Piščančja juha, mesno zelenjavna rižota, zelena solata s koruzo Jota, kuhan hlebec z rozinami, kompot Goveja juha, pastičo, kitajsko zelje s fižolom Fižolova enolončnica, puding s smetano Korenčkova juha, kaneloni, krompirjeva solata
POP. MALICA Sadje Sadje Grisini Sadje Keksi

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji in v prilogi na spletni strani.

3.5 2021

4.5.2021

5.5.2021

6.5. 2021