Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA

Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.

MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice je 0,90 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila je 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA

Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica je kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek. Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.

POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI

SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN MLEKA

JEDILNIK

DAN

PONEDELJEK,

18.10.2021

TOREK,

19.10.2021

SREDA,

20.10.2021

ČETRTEK,

21.10. 2021

PETEK,

22.10. 2021

DOP. MALICA Črni kruh, pašteta, čaj Pirin zdrob, suho sadje Koruzni kruh, sir, čaj Beli kruh, mortadela, kumarice, čaj Navadni domači jogurt, ržena žemlja
  »SHEMA ŠOLSKEGA MLEKA« domače mleko«

»SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN ZELENJAVE«

grozdje

KOSILO Goveja juha, pražen krompir, pečenica, dušeno kislo zelje Fižolova enolončnica, pecivo, kompot Zdrobova juha, pastičo, radič z jajcem v solati Ješprenj, jabolčna čežana s smetano Piščančja juha, pečen piščanec, riž, radič s fižolom v solati
POP. MALICA Sadje Grisini, čaj Sadje Sadje Sadje

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji in v prilogi na spletni strani.

DAN

PONEDELJEK,

11.10.2021

TOREK,