Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA

Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.

MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice je 0,90 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila je 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA

Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica je kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek. Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.

POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI

SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN MLEKA

JEDILNIK

28.11.2022

29.11.2022

30.11.2022

1.12..2022

2.12.2022

DOP. MALICA Polbeli kruh, hrenovka, čaj Črni kruh pašteta, čaj Mlečni riž, suho sadje Polbeli kruh, suha salama, kisle kumarice, čaj Polnozrnati rogljiček, karamelno mleko

Shema sadja in zelenjave

»kaki«

»mleko«

KOSILO Testenine s paradižnikovo omako, motovilec s fižolom v solati, sadje Goveja juha, kuhana govedina, pražen krompir, cvetača in brokoli v solati Piščančja juha, dušeno kislo zelje, pečenica, slan krompir, Zelenjavna enolončnica, pizza Prežganka, pohan ribji file, pečen krompir, zelena solata s koruzo
POP. MALICA Sadje Skuta s podloženim sadjem Sadje Sadje Keksi, sok

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji in v prilogi na spletni strani.

21.11.2022

22.11.2022

23.11.2022

24.11.2022