Pet prstov

PET PRSTOV (Kajetan Kovič)

Pet prstov na roki

se z Jurčkom igra

in niti za hipec

miru mu ne da.

Pet prstov ga vleče

za láse, za nos –

kako en sam dečko

naj petim bo kos?

A fant se domisli

rešilne poti:

vseh pet nagajivcev

brž v usta zmaši.

Tudi v 1. razred v Košani je korajžno zakorakalo pet otrok, kot pet prstkov, ki se rado igra in Jurčku niti za hipec miru ne da.

Prvi šolski dan, prvi nasmehi, pozdravi šolarjev, učiteljice, ravnateljice , podžupanje Občine Pivka in g. Ernesta Margona z Odbora za varnost v cestnem prometu, ki je prvošolcem razdelil rumene rutice in kresničke. Seveda ni manjkalo  niti daril. Za spomin so učenci dobili škatlo s šolskimi potrebščinami, ki so jo prinesli predstavniki z občine, pa šolsko darilo obesek z napisom Moj prvi šolski dan in še bi se kaj našlo.

Novo šolsko leto pa se je začelo tudi za ostale učence. Najprej jim je  ravnateljica namenila nekaj vzpodbudnih besed  nato pa so se s svojimi učiteljicami in učitelji napotili v učilnice novim izzivom naproti.

Povezava do objave o tem dnevu na občinski spletni strani: POVEZAVA