Naravoslovni dan in slovenski tradicionalni zajtrk

V petek, 17. 11. 2023 je v šolski jedilnici potekal slovenski tradicionalni zajtrk. Letos je bil posebej izpostavljen kruh s sloganom »Kruh za zajtrk, super dan«. Župan Robert Smrdelj in podžupanja Majda Godina ter predsednik Čebelarskega društva Pivka Franko Dolgan sta obiskala naše šolarje in otroke iz vrtca. Učenci so pripravili pester program, učenci 7. razreda so nam prebrali nekaj o današnjem dnevu. Učenec 6. razreda Jan je zaigral na harmoniko, kasneje pa je osmošolka Zala, zaigrala na kitaro. Skupaj smo še zapeli pesem Čebelar in se lotili dela.

Na razredni stopnji so izdelovali okraske čebelic, na predmetni stopnji pa smo izdelovali izdelke za praznične dni. Izdelki bodo na voljo na tržnici ob praznični prireditvi v mesecu decembru.

Ian & Mihael, 8., 9. razred

Foto: Nejc, 8. r.