Skoči na glavno vsebino

Udeležba naših učenk na regijskem otroškem parlamentu

Včeraj, 29.3.2023 so se učenci 11 osnovnih šol iz Notranjske regije (OŠ Antona Žnideršiča Ilirska Bistrica, OŠ Košana, OŠ Pivka, OŠ Prestranek. OŠ Antona Globočnika Postojna, OŠ Miroslava Vilharja Postojna, OŠ Notranjskega odreda Cerknica, OŠ 8 talcev Logatec, OŠ Tabor Logatec, OŠ Antona Martina Slomška in OŠ Ivana Cankarja Vrhnika) udeležili regijskega otroškega parlamenta, ki se je odvijal na OŠ Antona Martina Slomška Vrhnika. Našo šolo sta zastopali Agata Medved in Sara Krebelj. Učenci so najprej predstavili delo na šolskih in medobčinskih otroških parlamentih, nato pa so se razdelili v 4 skupine in debatirali o štirih vidikih letošnje teme otroškega parlamenta – Duševno zdravje otrok in mladostnikov. Prva skupina se je pogovarjala o tem, kaj sploh je duševno zdravje, druga skupina je debatirala na temo okoljskega vpliva na duševno zdravje, člani tretje skupine so predstavili svoje vire pomoči, zadnja skupina pa je ugotavljala, katere spremembe bi lahko vplivale na krepitev njihovega duševnega zdravja. Po predstavitvi vsake skupine je sledila razprava. Učenci so opredelili nekaj največjih problemov, predvsem so se veliko pogovarjali o odvisnosti od pametnih telefonov med mladimi ter o pomenu šole in družine s poudarkom na odnosih, ki jih imajo z učitelji ter s starši. Na koncu so izvolili pet predstavnikov parlamentarcev in eno novinarko, ki nas bodo zastopali na nacionalnem otroškem parlamentu, ki bo 11. 4. 2023 v Ljubljani. Tema se bo nadaljevala še naslednje šolsko leto, več pozornosti pa bomo posvetili iskanju rešitev in implementaciji idej.

(Skupno 141 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost