Predstavitev raziskovalne naloge – Mreža šol Parka Škocjanske jame

V petek, 10. 3. 2023, se je Pr’Nantovh v Matavunu zbrala Mreža šol Parka Škocjanske jame. Sedem šol je predstavilo svoje izsledke in likovne izdelke nastale v okviru vsakoletnega raziskovalnega dela v počastitev žensk in mater na Biosfernem območju Kras in porečju Reke. Letošnja tema je bila “Turizem v naših krajih skozi čas”.

Naši učenci 2. razreda so na temo turizma risali, njihove risbe so bile razstavljene. Učenci izbirnega predmeta računalništvo pa so oblikovali raziskovalno nalogo. Podatke smo zbirali preko spletne ankete portala 1ka.si. Za vse odgovore  staršev in starih staršev se iskreno zahvaljujemo. Nekaj zanimivih zgodb smo dobili z intervjuji ter zapisi naših zaposlenih in krajanov. Izsledke raziskave so učenci uspešno predstavili na prijetni prireditvi. Hvala fantom za sproščeno in prijetno predstavitev!

V kletnih prostorih smo si po prireditvi lahko ogledali bogato razstavo likovnih del in materialnih dokazov o turizmu nekoč.

Seveda so nas organizatorji pogostili: tokrat s torto, mentorice pa so ob prazniku prejele rožico.

Se vidimo naslednje leto!

mentorica Katja Čekada