Jesenska tržnica 2022

V torek, 25. oktobra 2022, je na naši šoli potekala jesenska tržnica.

Na hodniku razredne stopnje je kratek kulturni program spremljalo tudi nekaj staršev in učiteljev. Povezovali sta ga petošolki Tia in Erin. Po kratkem uvodu je na harmoniko zaigral petošolec Jan. Skupaj s sošolcem Najem sta tudi recitirala kratko pesem.

Starejši učenci izbirnega predmeta »načini prehranjevanja« so pripravili slastne palačinke z jabolčno čežano in jabolčni čips, učenci 1. in 2. razreda s kmetijskim krožkom so napravili jabolčni zavitek. V kuhinji so napravili bučno sladico in tudi nekaj učencev in učiteljev je prineslo kakšno sladico. Po kratkem okrepčilu se je dogajanje preselilo v tri razrede, kjer se je izmenjava jesenskih dobrot tudi začela. Kmalu zatem so si učenci začeli izmenjevati dobrote tudi med razredi.

Ker je letos narava poskrbela za obilo jesenskih dobrot, je bila tudi tržnica zastopana z veliko različnimi dobrinami.