Spominska prireditev na Stari Sušici

Osnovna šola Košana rada sodeluje z lokalno skupnostjo. Veseli smo bili povabila na nastop na spominski prireditvi ob obletnici boja Istrskega odreda na Stari Sušici, na kateri sodelujemo že vrsto let. Prireditev je po kovidnih razmerah ponovno zaživela v nedeljo, 3. 4. 2022. Naši učenci so nastopili s tremi točkami. Osmošolke Lucija Gojić, Noemi Sušelj, Klara Pavzin in Sara Krebelj so pod mentorstvom učiteljice Anite Nedeljkovič Andlovic recitirale pesmi Lili Novy. Otroški pevski zbor pa je pod vodstvom učiteljice Florijane Žnidaršič zapel dve partizanski pesmi Slovenci kremeniti in Mi smo kovači in naša sila. Zbor je na violini je spremljal sedmošolec Ian Avsec. Ian je pripravil tudi samostojno točko – na violini je zaigral partizansko pesem Bratje, k soncu, k svobodi. Občinski odbor zveze borcev je nastop naših učencev pohvalil in jih lepo pogostil, za kar se organizatorki gospe Boži Pečko najlepše zahvaljujemo. Fotografije, ki jih prilagamo, je posnel Simon Avsec.