Terensko delo v okviru Mreže šol Parka Škocjanske jame

V sredo, 16. 3. 2022, so učenci 9. in 5. razreda, v sklopu projekta mladih raziskovalcev mreže šol Parka Škocjanskih jam, raziskali zelene infrastrukture biosfernega območja v bližnji okolici šole. Skupaj z g. Martinom Vidmar, dr. Rosano Cerkvenik, g. Borutom Kokalj ter razredničarkama so se podali na raziskovalni potep na Gradišče. Na opazovalnem pohodu so odkrivali zelene infrastrukture (kal, izvirka, suho zidovje, gozd, sadovnjake, pašnike) ter preučevali sestavo kamnin, prsti, rastlinske, živalske vrste in vreme na tem območju. Učenci so na terenskem delu sodelovali pri raziskovalnih vprašanjih ter spoznali pomen opazovanja biosfernega območja. V prihodnje jih čaka še priprava raziskovalne naloge, ki jo bodo predstavili meseca maja v Parku Škocjanskih jam. Mladi raziskovalci so se odlično odrezali, saj so učilnico s terenom z veseljem zamenjali.