Predaja ključa 2021

Učenci 9. razreda, ki so bili zadnje leto ponosni lastniki ključa, so za nas pripravili predajo ključa z različnimi igrami. Najprej so osmošolci s svojimi igrami preverili ali so v osnovni šoli dobili dovolj znanja, da jo zapustijo. Najprej so se morali  preizkusiti  v razgibavanju telesa s pomočjo obročev. Najbolj se je izkazal Urban. Naslednja naloga je od tekmovalcev v paru,  z zavezanimi očmi in nogami zahtevala pobiranje stožcev. Nato so morali uporabiti svoja čutila. V tej nalogi niso bili najbolj uspešni, saj so narisali zajca, morala pa bi biti mačka. Odlično so opravili matematično nalogo in nalogo v risanju. Največje veselje tako za osmošolce kot tudi nato za devetošolce, je bila »bitka z vodnimi baloni.«

Devetošolci pa so si osmošolce malo bolj privoščili. Odgovarjati so morali na različna vprašanja. Bilo je kar nekaj napačnih  odgovorov, za kar so jim na glavo stisnili smetano. Da pa so jih še umili, so jih morali še politi. V naslednji nalogi so morali s pomočjo zavezanih oči ugotoviti, katero vrsto čokolade imajo v ustih. Tudi v piramidi sreče niso bili najboljši. Žogica, ki je potovala z vrha piramide na dno, je zbirala različne poti – ta je bila dobra ali slaba. Ena dobrih je bil sladoled, bombon, slaba pa opravljanje sklec. Najbolj zanimivo za vse je bilo, ali jim bo uspelo najti ključ s pomočjo štirih namigov. Te so morali najprej poiskati in uspešno so našli tudi ključ in tako so osmošolci postali novi lastniki ključa. Mihi pa so morali obljubiti, da se bodo pridno učili.