Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA
Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.
MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice bo 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila bo v začetku šolskega leta 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu).

Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA
Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica bo kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje…), v ceno pa je vključen tudi napitek.Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.
ALERGENI
POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI
SHEMA ŠOLSKEGA SADJA
JEDILNIK

18.09.2018

19.09.2018

21.09.2018

DOP. MALICA Koruzni kruh, sirček, čaj Ovseni kruh, puranja šunka, čaj Črni kruh, ribji namaz, čaj Ajdov kruh, med, maslo, čaj Mlečni zdrob, banana
    SŠS- GROZDJE
KOSILO Piščančja juha, pečen piščanec, tri žita, zelena solata s koruzo Telečja obara, zdrobovi žličniki, pecivo Bučna juha, pastičo, kitajsko zelje s fižolom Jota, njoki z marmelado, kompot

Goveja juha, svinjska pečenka, pražen krompir, dušeno sladko zelje

POP. MALICA Skuta s podloženim sadjem Sadje Sadje Sadje Grisini
V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.
* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen na oglasnih deskah.

10.09.2018

SOBOTA,

15. 09. 2018

DOP. MALICA Polbeli kruh, turistična pašteta, čaj Navadni jogurt, koruzni kosmiči, sadje Beli kruh, suha salama, kisle kumarice, čaj Ovseni kruh, sirni namaz, čaj Rogljiček z marmelado, mleko, sadje Kruh, čokoladni namaz, čaj