Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA
Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.
MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice bo 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila bo v začetku šolskega leta 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu).

Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA
Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica bo kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje…), v ceno pa je vključen tudi napitek.Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.
ALERGENI
POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI
SHEMA ŠOLSKEGA SADJA
JEDILNIK

21.1.2019

22.1.2019

23.1.2019

24.1.2019

25.1.2019

DOP. MALICA Koruzni kosmiči z mlekom, banana Rženi kruh, ribji namaz, čaj Beli kruh, mortadela, olive, čaj Črni kruh,  tamar namaz, čaj Makova pletenka, kakav, jabolko
    Shema šolskega sadja in zelenjave: hruška   Shema šolskega mleka: domače mleko
KOSILO Piščančja obara, zdrobovi žličniki, pecivo Goveja juha, goveji zrezek v omaki, široki rezanci, zelena solata s koruzo Jota, njoki z marmelado, kompot Korenčkova juha, testenine s paradižnikovo omako, jabolčna čežana Piščančja juha, kaneloni, pečen krompir, rdeča pesa v solati
POP. MALICA Grisini Sadje Sadje Keksi, sok Sadje
V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.
* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen na oglasnih deskah.

14. 1. 2019

15. 1. 2019

16. 1. 2019

17. 1. 2019