Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA
Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.
MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice bo 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila bo v začetku šolskega leta 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu).

Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA
Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica bo kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje…), v ceno pa je vključen tudi napitek.Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.
ALERGENI
POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI
SHEMA ŠOLSKEGA SADJA
JEDILNIK

10.2.2020

11.2.2020

12.2.2020

13.2.2020

14.2.2020

DOP. MALICA Ovseni kruh, puranja šunka, čaj Črni kruh, ribji namaz, čaj Navadni domači jogurt, koruzni kosmiči Sirov burek, čaj Ržena štručka, bela kava, jabolko
KOSILO Ješprenova enolončnica, jabolčna pita, kompot Goveja juha, kuhana govedina, pire krompir, dušena zelenjava Goveji golaž, bela polenta, radič s fižolom v solati, sadje Fižolova enolončnica, domači puding s smetano Grahova juha, kaneloni, pečen krompir, rdeča pesa v solati
POP. MALICA Kruh, namaz Sadje Polnozrnati keksi, čaj Sadje Plazma keksi, čaj

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014.

3.2.2020

4.2.2020

5.2.2020

6.2.2020

7.2.2020

DOP. MALICA Polbeli  kruh, pašteta, čaj

Čokolešnik z domačim mlekom, banana

Koruzni kruh, smetanov namaz s šunko, čaj Beli kruh, mortadela, olive, čaj Polnozrnati rogljiček, kakav
KOSILO Zelenjavno mesna rižota, zelena solata Porova enolončnica, hrenovka, kompot Bučna juha, goveji zrezki v omaki, kus-kus, zelje  v solati Jota iz kislega zelja, slivovi cmoki Goveja juha, testenine z bolonez omako, rdeča pesa v solati
POP. MALICA Sadni jogurt Sadje Sadje Masleni keksi, čaj Sadje

27.01.2020

28.01.2020

29.01.2020

30.01.2020

31.01.2020

DOP. MALICA Ajdov kruh, tamar namaz, čaj

Mlečni riž, sadje

Polbeli kruh, evrokrem, čaj Ovseni kruh, suha salama, kisle kumarice, čaj Žemlja šunka-sir, čaj
KOSILO Goveja juha, testenine milanese, zelena solata s čičeriko Fižolova enolončnica, pecivo iz domače kuhinje Polpeti v omaki, pire krompir, zelje s fižolom v solati

Krompirjeva enolončnica, pizza

Prežganka, pohan ribji file, krompirjeva solata
POP. MALICA Sadje Sadni kefir Polnozrnati keksi Sadje Sadje

Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji.

(Skupno 4,535 obiskov, današnjih obiskov 1)