Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA
Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.
MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice bo 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila bo v začetku šolskega leta 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu).

Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA
Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica bo kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje…), v ceno pa je vključen tudi napitek.Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.
ALERGENI
POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI
SHEMA ŠOLSKEGA SADJA
JEDILNIK

16.09.2019

17.09.2019

18.09.2019

20.09.2019

21.09.2019

DOP. MALICA Koruzni kruh, sir, rezina paradižnika, čaj Črni kruh, marmelada, čaj Čokolešnik, sadje Polbeli kruh, kuhan pršut, čaj Polnozrnati rogljiček, bela kava, sadje
KOSILO Kolerabna enolončnica, široki rezanci z orehi, kompot Goveja juha, kuhana govedina, pražen krompir, dušeno sladko zelje Polpeti v paradižnikovi omaki, pire krompir, paradižnik s kumarami v solati, sadje Telečja obara, zdrobovi njoki, pecivo Piščančja juha, kaneloni, pečen krompir, rdeča pesa v solati
POP. MALICA Sadje Keksi, sok Grisini, čaj Sadje Kruh, namaz

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014.

09.09.2019

11.09.2019

12.09.2019

13.09.2019

DOP. MALICA Polbeli kruh, pašteta, čaj Beli kruh, suha salama, sveža paprika Koruzni kosmiči z domačim mlekom, nektarina Ovseni kruh, ocvrta jajca, čaj Polnozrnati kruh, sadni kefir
KOSILO Korenčkova juha, zelenjavno mesna rižota, zelena solata s koruzo Porova enolončnica s krompirjem, domače babičino pecivo, domači kompot Goveja juha, svinjska pečenka v omaki, zdrobovi njoki, paradižnikova solata Zelenjavna enolončnica, puding s smetano, domači kompot Bučkina juha, pečen ribji file, krompir z blitvo
POP. MALICA Sadje Sadje Sladoled Sadje Keksi, sok

02.09.2019

04.09.2019

05.09.2019

06.09.2019

DOP. MALICA Ovseni kruh, puranja šunka, rezina paradižnika, čaj Mlečni zdrob, suho sadje Beli kruh, mortadela, kisle kumarice, čaj Črni kruh, ribji namaz, čaj Sirova štručka, bela kava, sadje
KOSILO Ješprenj, pecivo,  domači kompot Goveja juha, pečen piščanec, pire krompir, pohane bučke, zelena solata Goveji golaž, rumena polenta, paradižnik in kumare v solati, sadje Bučna juha, puranji zrezek v omaki, mlinci, sveže zelje s fižolom v solati Fižolova enolončnica, palačinke, kompot
POP. MALICA Sadje Keksi, sok Skuta Sadje Grisini, sok

Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji.

(Skupno 2,272 obiskov, današnjih obiskov 6)