Sprememba odloka o nošenju mask

Spoštovani učenci in starši,

od nedelje, 04.10.2020 veljajo spremembe odloka o nošenju mask.

Za otroke v vrtcu in vse učence do vključno 9. razreda maske v času pouka, znotraj matične učilnice, niso obvezne. Izven učilnice pa so maske za učence še vedno obvezne.

Maske poleg tega niso obvezne za:

• vzgojitelje predšolskih otrok, vzgojitelje predšolskih otrok-pomočnike in učitelje do vključno 3. razreda osnovne šole pri opravljanju neposrednega dela z otroki oziroma učenci,
  • učitelje od 4. razreda osnovne šole in učitelje srednjih šol, če je pri izobraževalni dejavnosti mogoče zagotoviti vsaj 2 m medosebne razdalje,
  • osebe, ki izvajajo organizirano športno vadbo.«

Trenutna epidemiološka situacija v vrtcih, osnovnih in srednjih šolah izkazuje, da je delež okuženih udeležencev izobraževanja ter udeležencev, ki jim je bila odrejena karantena, nižji kot v obdobju med 15. in 25. septembrom in je s tega vidika vzgojno-izobraževalni proces mogoče organizirati kot določa tokratna »Sprememba Odloka«.

Poskrbimo skupaj, z doslednim upoštevanjem pravil, da se bo stanje še naprej izboljševalo, kar bo lahko pripeljalo do rahljanja ukrepov tudi v prihodnje.

Vse dobro,

vodstvo in zaposleni na OŠ Košana