Obvestilo staršem

Šola in vrtec ostajata do nadaljnjega zaprta.

Za lažje razumevanja pouka na daljavo vam na kratko posredujemo usmeritve MIZŠ:

1. Izobraževanje na daljavo ni samo prenos dejavnosti, ki so običajno  na urniku, in ni enako konceptu šolanja na domu. Pri izobraževanju na daljavo učenci, zlasti pri usvajanju novih ciljev in vsebin, potrebujejo več časa, kot če bi bili v šoli.
  2. Možna je skupna priprava gradiva za učence za več predmetov – medpredmetno načrtovanje.
  3. Poudarek v naslednjih tednih naj  bo predvsem na ponavljanju in utrjevanju obstoječe učne snovi in spoznavanju novih, manj zahtevnih vsebin.
  4. Učenci naj bodo usmerjeni tudi v druge dejavnosti, ki so posredno povezane s šolskim delom in ga neposredno podpirajo (npr. branje literarnih del, ogled filma, likovno ustvarjanje, ogled glasbenega dogodka, ogled TV oddaj, npr. Izodrom, ipd.).
  5. Učenci naj bodo  spodbujeni tudi h gibalnim aktivnostim, saj je učenje na daljavo močno povezano z delom v digitalnem, spletnem okolju.
  6. Učitelji naj učencem na njihovo delo, izkazano na raznolike načine, zagotovijo povratno informacijo.
  7. Šola naj vzpostavi komunikacijo s starši oziroma z vsemi učenci po dogovorjenih kanalih.
  8. Šola naj informira starše in učence  tudi o načinih in možnostih sodelovanja s svetovalno službo.

#ostanidoma

#vsebodobro