Medobčinski parlament

V torek, 11.2.2020 smo tudi učenci OŠ Košana v sodelovali na medobčinskem Otroškem parlamentu, ki se je letos odvijal v Pivki. Naslov letošnjega, že 30. Otroškega parlamenta, je Moja poklicna prihodnost. Učenci petih šol (poleg OŠ Pivka in OŠ Košana še OŠ Antona Globočnika Postojna in Miroslava Vilharja Postojna ter OŠ Prestranek) smo predstavili kaj smo na to temo naredili na svojih šolah. Mi smo se osredotočili bolj na kompetence kot na dejanske poklice, saj sploh ne vemo, kateri poklici bodo obstajali, ko se bomo zaposlovali. Očitno smo bili prepričljivi, saj smo osvojili največ glasov in se tako skupaj z OŠ Pivka uvrstili na regijski Otroški parlament, ki ga bomo tako v marcu gostili prav mi. To je že tretje leto zapored, ko smo dosegli tako dobre rezultate, zato smo upravičeno zelo ponosni.