Kaj je pravzaprav kultura? – prireditev

Kaj je pravzaprav kultura? Okoli tega vprašanja se je vrtela beseda na prireditvi ob počastitvi kulturnega praznika na OŠ Košana. Devetošolca Ian in Blaž sta pojme kulture povezala v šopek spoštljivih odnosov do sočloveka, primerne komunikacije, ljubezni do naše slovenske besede, narečij, slovenskih pesmi, ljudskih plesov, likovne umetnosti … Med njunim povezovanjem so učenci recitirali Prešernove pesmi pa tudi pesmi drugih slovenskih pesnikov. Učenci so prebirali tudi svoje zgodbe in pesmi, ki so jih napisali sami ali pa v skupini. Šolska zbora sta razigrano zapela, dva drugošolca Naj in Jan pa sta prvič nastopala z igranjem na harmoniko. Nazadnje sta voditelja predlagala, da izkoristimo kulturni praznik za branje dobre knjige, ali da obiščemo muzej, galerijo …Predlagala sta, da bi bilo dovolj tudi, če komu namenimo prijazno besedo ali, da naredimo kakšno dobro delo. Zaključila sta s Pavčkovimi verzi.

“Na svetu si, da gledaš sonce.

Na svetu si, da greš za soncem.

Na svetu si, da sam si sonce in

da s sveta odganjaš – sence.”