Vabilo na izlet v dolino Glinščice – izlet preložen na nedeljo, 26. 1. 2020

MLADINSKI ODSEK PLANINSKEGA DRUŠTVA POSTOJNA VABI NA IZLET   –  NOV DATUM

v dolino GLINŠČICE

Glinščica (v italijanščini Rosandra) je ena od tržaških rek, ki izvira nad vasjo Klanec (pri Kozini, v Sloveniji) na nadmorski višini 412 m in teče po kraških tleh proti morju. Skozi stoletja je nastala čudovita kanjonska dolina med hribom Stena in Kraškim hribom (danes v Italiji). Čeprav je dolga le 12 kilometrov, je bila zaradi svojih zanimivosti v večjem delu leta 1996 razglašena za naravni rezervat.

Iz vasi Boljunec (italijanska občina Dolina) bomo nadaljevali peš do razgledne točke pri Comiciju, šli mimo cerkvice na Pečeh, v vasici Botač pa se bomo obrnili in po drugi poti vrnili v Boljunec.

KDAJ: V nedeljo, 26. 1. 2020

ODHOD:

• ob 7:20 iz Košane (pri OŠ Košana)
  • ob 7:30 z avtobusne postaje v Pivki
  • ob 7:35 z avtobusne postaje v Prestranku
  • ob 7:45 z avtobusne postaje pri OŠ A. Globočnika (pri PTC Primorka) v Postojni

POVRATEK:

• predvidoma do 14.00 ure

TEŽAVNOST: Izlet je primeren za vse otroke od 1. razreda naprej. Hoje bo približno 3 do 4 ure.

POTREBNA OPREMA: Nahrbtnik, planinski čevlji, topla oblačila, kapa, rokavice, Obvezno vzemite s seboj OSEBNI DOKUMENT.

HRANA in PIJAČA: Po lastni izbiri iz nahrbtnika (nekaj sendvičev, 1 liter negazirane pijače, suho sadje, jabolka, čokolada).

VODJI: Izabel Vadnal (031 369 162), Valentina Posega (041 743 363)

CENA IZLETA: 14 EUR (za več udeležencev iz ene družine je cena 12 eur)

PRIJAVE: najkasneje do srede, 15. 1. 2020, do 10. ure pri mentoricah na šolah

o-kosana.po@guest.arnes.si (Nataša Kamenšek ) ali na elektronski naslov: valentina.posega@pdpostojna.si. Za odjave in naknadne prijave, ki jih sprejmemo le v primeru, da je še dovolj prostora, pokličite Valentino 041 743 363.

V primeru slabega vremena izlet odpade. O tem vas bomo obvestili na spletni strani društva (www.pdpostojna.si) ali preko mentoric najkasneje v petek, 17. 1. 2020!

MOPD Postojna – 20200118 GLINSCICA – prijavnica