UNICEF-ov svetovni dan otrok

btr

V sredo, 20. novembra smo na OŠ Košana praznovali UNICEF-ov svetovni dan otrok – dan, ko po vsem svetu, tudi v Sloveniji, praznujemo rojstni dan Konvencije o otrokovih pravicah, ki ima letos 30 let. Konvencija je najpomembnejši dokument za otroke, zaradi katerega danes milijoni otrok živijo bolje.
Že tradicionalno otroci v Sloveniji ta dan prevzamejo vodilne vloge (odraslih) v podjetjih, šolah, Evropskem parlamentu in še kje. S svojo sproščenostjo, kreativnostjo in svežim pristopom tako vedno znova pokažejo, da imajo kljub mladosti številne predloge in ideje, ki lahko pomembno prispevajo k razvoju družbe in lokalnega okolja. Letos smo se akciji pridružili tudi na naši šoli. Učenci 1. in 3. razreda so prevzeli vlogo svetovalne delavke in knjižničarke, dan pa smo obeležili tudi z modro barvo, ki je simbol tega dne. Učenci so se tako dobro odrezali, da smo se odločili, da jim bomo večkrat omogočili, da prevzamejo vloge odraslih in nas tako vsakič znova nekaj naučili.

Hvala otroci!