Znova nagrajeni v Schwanenstadtu

Na 17. mednarodnem  natečaju za najboljšo otroško in mladinsko knjigo 2019 mestne občine Schwanenstadt so drugošolci dobili 1. nagrado za knjigo z naslovom Deček Tom in mucka Mici.

PRVO MESTO JE DOSEGLA KNJIGA: DEČEK TOM IN MUCKA MICI

Drugošolci v pravljici opisujejo Tomovo pričakovanje mačkinega naraščaja. Vsi imajo doma mucko in resnično jih je najbolj pritegnilo to, kdaj in koliko muck bo skotila njihova mucka. Do muck so še posebej nežni. Vsi skrbijo za svoje mucke tako, da jim dajo vsak dan hrano, svežo vodo in jih malo »crtajo«.

Naslov so hitro določili in bili zadovoljni z njim. Napisali so zanimivo, napeto vsebino. Vse ilustracije so zanimive, čudovite, izvirne, posebne.

Po treh mesecih vztrajnega dela so bili zelo zadovoljni, da jim je uspelo knjigo končat.

Iskrene čestitke mladim nagrajencem!

Povezava do seznama nagrajencev: http://www.schwanenstadt.at/Juryentscheidung_1

Juryentscheidung (1)